Infineon Technologies PTFB191501EV1XWSA1
Part No.:
PTFB191501EV1XWSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
2-Flatpack, Fin Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPTFB191501EV1XWSA1.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 30V H-36248-2
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
2-Flatpack, Fin Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1.99GHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
30 V
Current - Test:
1.2 A
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
65 V
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
H-36248-2
1. How to order PTFB191501EV1XWSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PTFB191501EV1XWSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTFB191501EV1XWSA1?
Image PTFB191501EV1XWSA1
Part Number PTFB191501EV1XWSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case 2-Flatpack, Fin Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.99GHz
Gain 18dB
Voltage - Test 30 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.2 A
Power - Output 150W
Voltage - Rated 65 V