MACOM Technology Solutions PTFB201402FC-V1-R0
Part No.:
PTFB201402FC-V1-R0
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Package:
H-37248-4
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V H-37248-4
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
H-37248-4
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
2.01GHz ~ 2.025GHz
Gain:
16dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
650 mA
Power - Output:
140W
Voltage - Rated:
65 V
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PTFB201402FC-V1-R0 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PTFB201402FC-V1-R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTFB201402FC-V1-R0?
Image PTFB201402FC-V1-R250 PTFB201402FC-V1-R0
Part Number PTFB201402FC-V1-R250 PTFB201402FC-V1-R0
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tray
Product Status Obsolete Obsolete
Technology LDMOS LDMOS
Configuration Dual Dual, Common Source
Frequency 2.02GHz 2.01GHz ~ 2.025GHz
Gain 16dB 16dB
Voltage - Test 28 V 28 V
Current Rating (Amps) - 10µA
Noise Figure - -
Current - Test 500 mA 650 mA
Power - Output 20W 140W
Voltage - Rated 65 V 65 V