MACOM Technology Solutions PTRA084808NF-V1-R5
Part No.:
PTRA084808NF-V1-R5
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
HBSOF-6-2
Description:
RF MOSFET LDMOS 48V 6HBSOF
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
HBSOF-6-2
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
734MHz ~ 821MHz
Gain:
18.2dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
450 mA
Power - Output:
550W
Voltage - Rated:
105 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-HBSOF-6-2
1. How to order PTRA084808NF-V1-R5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PTRA084808NF-V1-R5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTRA084808NF-V1-R5?
Image PTRA084808NF-V1-R5
Part Number PTRA084808NF-V1-R5
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Series -
Package/Case HBSOF-6-2
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 734MHz ~ 821MHz
Gain 18.2dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 450 mA
Power - Output 550W
Voltage - Rated 105 V