MACOM Technology Solutions PTVA035002EV-V1-R250
Part No.:
PTVA035002EV-V1-R250
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
H-36275-4
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V H-36275-4
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
H-36275-4
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
390MHz ~ 450MHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
105 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PTVA035002EV-V1-R250 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PTVA035002EV-V1-R250 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVA035002EV-V1-R250?
Image PTVA035002EV-V1-R250 PTVA035002EV-V1-R0
Part Number PTVA035002EV-V1-R250 PTVA035002EV-V1-R0
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Technology LDMOS LDMOS
Configuration Dual, Common Source -
Frequency 390MHz ~ 450MHz 390MHz ~ 450MHz
Gain 18dB 18dB
Voltage - Test 50 V 50 V
Current Rating (Amps) 10µA -
Noise Figure - -
Current - Test 500 mA 500 mA
Power - Output 500W 500W
Voltage - Rated 105 V 105 V