MACOM Technology Solutions PTVA092407NF-V1-R5
Part No.:
PTVA092407NF-V1-R5
Package:
HBSOF-4-1
Description:
RF MOSFET LDMOS 48V 4HBSOF
Package/Case:
HBSOF-4-1
Frequency:
869MHz ~ 960MHz
Gain:
22.5dB
Voltage - Test:
48 V
Current - Test:
900 mA
Power - Output:
240W
Voltage - Rated:
105 V
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-HBSOF-4-1
1. How to order PTVA092407NF-V1-R5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PTVA092407NF-V1-R5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVA092407NF-V1-R5?
Image PTVA092407NF-V2-R5 PTVA092407NF-V1-R5
Part Number PTVA092407NF-V2-R5 PTVA092407NF-V1-R5
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Configuration - -
Frequency 869MHz ~ 960MHz 869MHz ~ 960MHz
Gain 22.5dB 22.5dB
Voltage - Test 48 V 48 V
Current Rating (Amps) 10µA 10µA
Noise Figure - -
Current - Test 900 mA 900 mA
Power - Output 240W 240W
Voltage - Rated 105 V 105 V