MACOM Technology Solutions PXFE211507FC-V1-R0
Part No.:
PXFE211507FC-V1-R0
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
H-37248G-4/2
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V H-37248G-4
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
H-37248G-4/2
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
900 mA
Power - Output:
170W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PXFE211507FC-V1-R0 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PXFE211507FC-V1-R0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PXFE211507FC-V1-R0?
Image PXFE211507FC-V1-R0 PXFE211507FC-V1-R2
Part Number PXFE211507FC-V1-R0 PXFE211507FC-V1-R2
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Technology LDMOS LDMOS
Configuration - -
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 18dB 18dB
Voltage - Test 28 V 28 V
Current Rating (Amps) 10µA 10µA
Noise Figure - -
Current - Test 900 mA 900 mA
Power - Output 170W 170W
Voltage - Rated 65 V 65 V