Littelfuse Inc. Q4015LT58
Part No.:
Q4015LT58
Package:
TO-220-3 Isolated Tab
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsQ4015LT58.pdf
Description:
TRIAC 400V 15A TO220AB
Package/Case:
TO-220-3 Isolated Tab
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued
Triac Type:
Standard
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
TO-220AB
1. How to order Q4015LT58 on DeepFinds Electronics?
3. Are the Q4015LT58 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Q4015LT58?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of Q4015LT58.
7.How to contact us to get technical supports, such as Q4015LT58 pin diagram, Q4015LT58 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Q4015LT58
Part Number Q4015LT58
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series -
Package/Case TO-220-3 Isolated Tab
Packaging Bulk
Product Status Discontinued
Triac Type Standard
Configuration -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)