Littelfuse Inc. Q8004L452
Part No.:
Q8004L452
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TRIACs
Package:
TO-220-3 Isolated Tab
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsQ8004L452.pdf
Description:
TRIAC 800V 4A TO220
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
Package/Case:
TO-220-3 Isolated Tab
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued
Triac Type:
Standard
Voltage - Off State:
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max):
4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
46A, 55A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
25 mA
Current - Hold (Ih) (Max):
30 mA
Configuration:
Single
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220 Isolated Tab
1. How to order Q8004L452 on DeepFinds Electronics?
3. Are the Q8004L452 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Q8004L452?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of Q8004L452.
7.How to contact us to get technical supports, such as Q8004L452 pin diagram, Q8004L452 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Q8004L452
Part Number Q8004L452
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series -
Package/Case TO-220-3 Isolated Tab
Packaging Bulk
Product Status Discontinued
Triac Type Standard
Voltage - Off State 800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 46A, 55A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 25 mA
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
Configuration Single
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)