Rohm Semiconductor RBR10BM30ATL
Part No.:
RBR10BM30ATL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRBR10BM30ATL.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTT 30V 5A TO-252
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
550 mV @ 5 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:
150°C
Supplier Device Package:
TO-252
1. How to order RBR10BM30ATL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RBR10BM30ATL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RBR10BM30ATL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RBR10BM30ATL.
Image RBR10BM30ATL
Part Number RBR10BM30ATL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 5 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction 150°C