Rohm Semiconductor RBR10T30ANZC9
Part No.:
RBR10T30ANZC9
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRBR10T30ANZC9.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 30V 10A TO220FN
Shipping
Inventory:832
Package/Case:
TO-220-3 Full Pack
Packaging:
Tube
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
550 mV @ 5 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220FN
1. How to order RBR10T30ANZC9 on DeepFinds Electronics?
3. Are the RBR10T30ANZC9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RBR10T30ANZC9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RBR10T30ANZC9.
Image RBR10T30ANZC9
Part Number RBR10T30ANZC9
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case TO-220-3 Full Pack
Packaging Tube
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 5 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)