Rohm Semiconductor RBR20T30ANZC9
Part No.:
RBR20T30ANZC9
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRBR20T30ANZC9.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 30V 10A TO220FN
Package/Case:
TO-220-3 Full Pack
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
550 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:
150°C
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220FN
1. How to order RBR20T30ANZC9 on DeepFinds Electronics?
3. Are the RBR20T30ANZC9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RBR20T30ANZC9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RBR20T30ANZC9.
Image RBR20T30ANZC9
Part Number RBR20T30ANZC9
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case TO-220-3 Full Pack
Packaging Cut Tape (CT)
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction 150°C