Rohm Semiconductor RBR30NS30ATL
Part No.:
RBR30NS30ATL
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRBR30NS30ATL.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTT 30V 15A LPDS
Shipping
Inventory:970
Package/Case:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
550 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
300 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:
150°C
Supplier Device Package:
LPDS
1. How to order RBR30NS30ATL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RBR30NS30ATL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RBR30NS30ATL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RBR30NS30ATL.
Image RBR30NS30ATL
Part Number RBR30NS30ATL
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 300 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction 150°C