Carlo Gavazzi Inc. RGC3P60I30C1DM
Part No.:
RGC3P60I30C1DM
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Contactors (Solid State)
Package:
Description:
3-POLE DIN-RAIL MOUNT SCR, PROPO
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
RGC3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Circuit:
3PST-NO (3 Form A)
Output Type:
AC
Load Current:
30 A
Voltage - Input:
0 ~ 20mA
Voltage - Load:
180 ~ 660V
Termination Style:
Screw Terminal
1. How to order RGC3P60I30C1DM on DeepFinds Electronics?
3. Are the RGC3P60I30C1DM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RGC3P60I30C1DM?
Image RGC3P60I30C1DM
Part Number RGC3P60I30C1DM
Manufacturer Carlo Gavazzi Inc.
Series RGC3
Packaging Bulk
Product Status Active
Mounting Type DIN Rail
Circuit 3PST-NO (3 Form A)
Output Type AC
Load Current 30 A
Voltage - Input 0 ~ 20mA
Voltage - Load 180 ~ 660V