Vishay Dale RLR32C1470FMBSL
Part No.:
RLR32C1470FMBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1470FMBSL.pdf
Description:
RES 147 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
147 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C1470FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1470FMBSL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1470FMBSL?
Image RLR32C1470FMBSL
Part Number RLR32C1470FMBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 147 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)