Vishay Dale RLR32C1503FRBSL
Part No.:
RLR32C1503FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1503FRBSL.pdf
Description:
RES 150K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C1503FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1503FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1503FRBSL?
Image RLR32C1503FRBSL
Part Number RLR32C1503FRBSL
Product Status Active
Resistance 150 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)