Vishay Dale RLR32C1540FRBSL
Part No.:
RLR32C1540FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1540FRBSL.pdf
Description:
RES 154 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
154 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C1540FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1540FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1540FRBSL?
Image RLR32C1540FRBSL
Part Number RLR32C1540FRBSL
Product Status Active
Resistance 154 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)