Vishay Dale RLR32C1583FRBSL
Part No.:
RLR32C1583FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1583FRBSL.pdf
Description:
RES 158K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
158 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C1583FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1583FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1583FRBSL?
Image RLR32C1583FRBSL
Part Number RLR32C1583FRBSL
Product Status Active
Resistance 158 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)