Vishay Dale RLR32C1652FRBSL
Part No.:
RLR32C1652FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1652FRBSL.pdf
Description:
RES 16.5K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
16.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C1652FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1652FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1652FRBSL?
Image RLR32C1652FRBSL
Part Number RLR32C1652FRBSL
Product Status Active
Resistance 16.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)