Vishay Dale RLR32C1690FRBSL
Part No.:
RLR32C1690FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1690FRBSL.pdf
Description:
RES 169 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
169 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C1690FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1690FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1690FRBSL?
Image RLR32C1690FRBSL
Part Number RLR32C1690FRBSL
Product Status Active
Resistance 169 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)