Vishay Dale RLR32C1822FMBSL
Part No.:
RLR32C1822FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1822FMBSL.pdf
Description:
RES 18.2K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
18.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C1822FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1822FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1822FMBSL?
Image RLR32C1822FMBSL
Part Number RLR32C1822FMBSL
Product Status Active
Resistance 18.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)