Vishay Dale RLR32C1872FPBSL
Part No.:
RLR32C1872FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1872FPBSL.pdf
Description:
RES 18.7K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
18.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C1872FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1872FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1872FPBSL?
Image RLR32C1872FPBSL
Part Number RLR32C1872FPBSL
Product Status Active
Resistance 18.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)