Vishay Dale RLR32C1963FPBSL
Part No.:
RLR32C1963FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C1963FPBSL.pdf
Description:
RES 196K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
196 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C1963FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C1963FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C1963FPBSL?
Image RLR32C1963FPBSL
Part Number RLR32C1963FPBSL
Product Status Active
Resistance 196 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)