Vishay Dale RLR32C2000FRBSL
Part No.:
RLR32C2000FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2000FRBSL.pdf
Description:
RES 200 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C2000FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2000FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2000FRBSL?
Image RLR32C2000FRBSL
Part Number RLR32C2000FRBSL
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)