Vishay Dale RLR32C2151FPBSL
Part No.:
RLR32C2151FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2151FPBSL.pdf
Description:
RES 2.15K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
2.15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C2151FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2151FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2151FPBSL?
Image RLR32C2151FPBSL
Part Number RLR32C2151FPBSL
Product Status Active
Resistance 2.15 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)