Vishay Dale RLR32C2213FRBSL
Part No.:
RLR32C2213FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2213FRBSL.pdf
Description:
RES 221K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
221 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C2213FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2213FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2213FRBSL?
Image RLR32C2213FRBSL
Part Number RLR32C2213FRBSL
Product Status Active
Resistance 221 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)