Vishay Dale RLR32C2260FMBSL
Part No.:
RLR32C2260FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2260FMBSL.pdf
Description:
RES 226 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
226 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C2260FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2260FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2260FMBSL?
Image RLR32C2260FMBSL
Part Number RLR32C2260FMBSL
Product Status Active
Resistance 226 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)