Vishay Dale RLR32C2322FPBSL
Part No.:
RLR32C2322FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2322FPBSL.pdf
Description:
RES 23.2K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
23.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C2322FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2322FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2322FPBSL?
Image RLR32C2322FPBSL
Part Number RLR32C2322FPBSL
Product Status Active
Resistance 23.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)