Vishay Dale RLR32C2370FRBSL
Part No.:
RLR32C2370FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2370FRBSL.pdf
Description:
RES 237 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
237 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C2370FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2370FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2370FRBSL?
Image RLR32C2370FRBSL
Part Number RLR32C2370FRBSL
Product Status Active
Resistance 237 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)