Vishay Dale RLR32C2373FMBSL
Part No.:
RLR32C2373FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2373FMBSL.pdf
Description:
RES 237K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
237 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C2373FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2373FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2373FMBSL?
Image RLR32C2373FMBSL
Part Number RLR32C2373FMBSL
Product Status Active
Resistance 237 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)