Vishay Dale RLR32C23R7FRBSL
Part No.:
RLR32C23R7FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C23R7FRBSL.pdf
Description:
RES 23.7 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
23.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C23R7FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C23R7FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C23R7FRBSL?
Image RLR32C23R7FRBSL
Part Number RLR32C23R7FRBSL
Product Status Active
Resistance 23.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)