Vishay Dale RLR32C2432FMBSL
Part No.:
RLR32C2432FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2432FMBSL.pdf
Description:
RES 24.3K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
24.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C2432FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2432FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2432FMBSL?
Image RLR32C2432FMBSL
Part Number RLR32C2432FMBSL
Product Status Active
Resistance 24.3 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)