Vishay Dale RLR32C2611FPBSL
Part No.:
RLR32C2611FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2611FPBSL.pdf
Description:
RES 2.61K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
2.61 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C2611FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2611FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2611FPBSL?
Image RLR32C2611FPBSL
Part Number RLR32C2611FPBSL
Product Status Active
Resistance 2.61 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)