Vishay Dale RLR32C2671FMBSL
Part No.:
RLR32C2671FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C2671FMBSL.pdf
Description:
RES 2.67K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
2.67 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C2671FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C2671FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C2671FMBSL?
Image RLR32C2671FMBSL
Part Number RLR32C2671FMBSL
Product Status Active
Resistance 2.67 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)