Vishay Dale RLR32C3321FMBSL
Part No.:
RLR32C3321FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C3321FMBSL.pdf
Description:
RES 3.32K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
3.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C3321FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C3321FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C3321FMBSL?
Image RLR32C3321FMBSL
Part Number RLR32C3321FMBSL
Product Status Active
Resistance 3.32 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)