Vishay Dale RLR32C4020FRBSL
Part No.:
RLR32C4020FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4020FRBSL.pdf
Description:
RES 402 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
402 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C4020FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4020FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4020FRBSL?
Image RLR32C4020FRBSL
Part Number RLR32C4020FRBSL
Product Status Active
Resistance 402 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)