Vishay Dale RLR32C4023FPBSL
Part No.:
RLR32C4023FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4023FPBSL.pdf
Description:
RES 402K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
402 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C4023FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4023FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4023FPBSL?
Image RLR32C4023FPBSL
Part Number RLR32C4023FPBSL
Product Status Active
Resistance 402 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)