Vishay Dale RLR32C4120FMBSL
Part No.:
RLR32C4120FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4120FMBSL.pdf
Description:
RES 412 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
412 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C4120FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4120FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4120FMBSL?
Image RLR32C4120FMBSL
Part Number RLR32C4120FMBSL
Product Status Active
Resistance 412 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)