Vishay Dale RLR32C4222FRBSL
Part No.:
RLR32C4222FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4222FRBSL.pdf
Description:
RES 42.2K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
42.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C4222FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4222FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4222FRBSL?
Image RLR32C4222FRBSL
Part Number RLR32C4222FRBSL
Product Status Active
Resistance 42.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)