Vishay Dale RLR32C42R2FMBSL
Part No.:
RLR32C42R2FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C42R2FMBSL.pdf
Description:
RES 42.2 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
42.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C42R2FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C42R2FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C42R2FMBSL?
Image RLR32C42R2FMBSL
Part Number RLR32C42R2FMBSL
Product Status Active
Resistance 42.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)