Vishay Dale RLR32C42R2FRBSL
Part No.:
RLR32C42R2FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C42R2FRBSL.pdf
Description:
RES 42.2 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
42.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C42R2FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C42R2FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C42R2FRBSL?
Image RLR32C42R2FRBSL
Part Number RLR32C42R2FRBSL
Product Status Active
Resistance 42.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)