Vishay Dale RLR32C4420FRBSL
Part No.:
RLR32C4420FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4420FRBSL.pdf
Description:
RES 442 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
442 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C4420FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4420FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4420FRBSL?
Image RLR32C4420FRBSL
Part Number RLR32C4420FRBSL
Product Status Active
Resistance 442 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)