Vishay Dale RLR32C4423FMBSL
Part No.:
RLR32C4423FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4423FMBSL.pdf
Description:
RES 442K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
442 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C4423FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4423FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4423FMBSL?
Image RLR32C4423FMBSL
Part Number RLR32C4423FMBSL
Product Status Active
Resistance 442 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)