Vishay Dale RLR32C46R4FMBSL
Part No.:
RLR32C46R4FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C46R4FMBSL.pdf
Description:
RES 46.4 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
46.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C46R4FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C46R4FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C46R4FMBSL?
Image RLR32C46R4FMBSL
Part Number RLR32C46R4FMBSL
Product Status Active
Resistance 46.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)