Vishay Dale RLR32C4752FMBSL
Part No.:
RLR32C4752FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4752FMBSL.pdf
Description:
RES 47.5K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C4752FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4752FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4752FMBSL?
Image RLR32C4752FMBSL
Part Number RLR32C4752FMBSL
Product Status Active
Resistance 47.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)