Vishay Dale RLR32C47R5FMBSL
Part No.:
RLR32C47R5FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C47R5FMBSL.pdf
Description:
RES 47.5 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
47.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C47R5FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C47R5FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C47R5FMBSL?
Image RLR32C47R5FMBSL
Part Number RLR32C47R5FMBSL
Product Status Active
Resistance 47.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)