Vishay Dale RLR32C4872FRBSL
Part No.:
RLR32C4872FRBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4872FRBSL.pdf
Description:
RES 48.7K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
48.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C4872FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4872FRBSL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4872FRBSL?
Image RLR32C4872FRBSL
Part Number RLR32C4872FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 48.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)