Vishay Dale RLR32C4873FRBSL
Part No.:
RLR32C4873FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4873FRBSL.pdf
Description:
RES 487K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
487 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C4873FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4873FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4873FRBSL?
Image RLR32C4873FRBSL
Part Number RLR32C4873FRBSL
Product Status Active
Resistance 487 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)