Vishay Dale RLR32C4992FPBSL
Part No.:
RLR32C4992FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4992FPBSL.pdf
Description:
RES 49.9K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C4992FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4992FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4992FPBSL?
Image RLR32C4992FPBSL
Part Number RLR32C4992FPBSL
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)