Vishay Dale RLR32C4993FMBSL
Part No.:
RLR32C4993FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C4993FMBSL.pdf
Description:
RES 499K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C4993FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C4993FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C4993FMBSL?
Image RLR32C4993FMBSL
Part Number RLR32C4993FMBSL
Product Status Active
Resistance 499 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)