Vishay Dale RLR32C5110FMBSL
Part No.:
RLR32C5110FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5110FMBSL.pdf
Description:
RES 511 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
511 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C5110FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5110FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5110FMBSL?
Image RLR32C5110FMBSL
Part Number RLR32C5110FMBSL
Product Status Active
Resistance 511 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)